Druskininkų šilumos trasų renovacijai – ES fondų parama


2014-06-16
                                                                                                            

Druskininkus šildanti bendrovė „Litesko“ renovuos seniausias, labiausiai nusidėvėjusias, miesto magistralines trasas, kuriomis šiluma tiekiama Kalviškių rajono, Veisiejų, Ateities, Liškiavos, Neravų, Sveikatos ir Eglės gatvių, gyventojams ir įmonėms.

„Litesko“ į modernizacijos projektą investuos 590 tūkst. litų. Dar 590 tūkst. litų pagal trišalę sutartį, sudarytą su Ūkio ministerija ir Lietuvos verslo paramos agentūra, bus skirta iš Europos regioninės plėtros fondo. Bendra trasų renovacijos vertė sudaro beveik 1,18 mln. litų. 

Šilumą atnaujintomis Druskininkų trasomis, kurių amžius sudaro 38 metus, „Litesko“ pradės tiekti 2015 metų rudenį.

Iš viso numatyta rekonstruoti beveik 220 metrų šilumos trasų, atnaujinimo darbus atliks konkursą laimėjusi bendrovė UAB „Nepriklausomos energijos paslaugos“.

Druskininkų miesto šilumos trasų rekonstrukcija leis sutaupyti apie 189 MWh arba 56 proc. šilumos, kuri yra prarandama šiame ruože. Šilumos nuostolius mažinanti bendrovė tuo pačiu mažins ir kuro vartojimą – per metus sutaupys 17 tne gamtinių dujų.

Šis projektas leis ne tik didinti šilumos tiekimo patikimumą, bet ir mažinti taršą. Anglies dvideginio išmetimus į aplinką bendrovė sumažins 41 tonomis per metus.

2014-2015 metais „Litesko“ iš viso įgyvendins aštuonis ES finansuojamus šilumos tiekimo tinklų rekonstrukcijos projektus, kuriems skirta iki 6,44 mln. litų parama. Planuojama, kad šilumos tinklų rekonstrukcija leis sumažinti šilumos nuostolius beveik 4 tūkst. MWh per metus.

„Litesko“ priklauso vienai didžiausių Europoje energetikos paslaugų kompanijų grupių „Dalkia“.


Grįžti į naujienas