ES fondų parama – Druskininkų miesto šilumos trasų renovacijai


2014-10-20
                                                                                                            

ES fondų parama – Druskininkų miesto šilumos trasų renovacijai

Druskininkus šildanti bendrovė „Litesko“ renovuos seniausias miesto trasas, kuriomis šiluma tiekiama į Ateities, Sveikatos, Gardino, M.K.Čiurlionio, Vytauto, V.Kudirkos gatvių ir Vilniaus alėjos gyventojams bei įmonėms.

„Litesko“ į modernizacijos projektą investuos apie 1,211 mln. litų. Dar apie 0,98 mln. litų pagal trišalę sutartį, sudarytą su Ūkio ministerija ir Lietuvos verslo paramos agentūra, bus skirta iš Europos regioninės plėtros fondo. Bendra trasų renovacijos vertė sudaro beveik 2,194 mln. litų. 

Šilumą atnaujintomis Druskininkų trasomis, kurių amžius sudaro 28-45 metus, „Litesko“ pradės tiekti šių metų rudenį.

Iš viso numatyta rekonstruoti beveik 1,075 kilometro šilumos trasų, atnaujinimo darbus atliks konkursą laimėjusi bendrovė „Montuotojas“.

Druskininkų miesto šilumos trasų rekonstrukcija leis sutaupyti apie 510 MWh arba 56 proc. šilumos, kuri yra prarandama šiame ruože. Šilumos nuostolius mažinanti bendrovė tuo pačiu mažins ir kuro vartojimą – 47 tne gamtinių dujų per metus.

Šis projektas leis ne tik didinti šilumos tiekimo patikimumą, bet ir mažinti taršą. „Litesko“ anglies dvideginio išmetimus į aplinką sumažins 110 tonų per metus.

2014-2015 metais „Litesko“ iš viso įgyvendins aštuonis ES finansuojamus šilumos tiekimo tinklų rekonstrukcijos projektus, kuriems skirta iki 6,44 mln. litų parama. Planuojama, kad šilumos tinklų rekonstrukcija leis sumažinti šilumos nuostolius beveik 4 tūkst. MWh per metus.

„Litesko“ priklauso vienai didžiausių Europoje energetikos paslaugų kompanijų grupių „Dalkia“.


Grįžti į naujienas