Kompanijai „Veolia“ 30-čiai metų yra patikėtas Taškento miesto centralizuoto šildymo sistemų modernizavimas, valdymas ir priežiūra


2021-10-04

„Veolia“ pasirašė  30 metų trukmės sutartį dėl Taškento miesto centralizuoto šildymo sistemų valdymo, priežiūros ir modernizavimo. Tai pirma tokio masto sutartis Uzbekistano Respublikoje, pasirašyta su “Veolia”. Ši sutartis grindžiama kompanijos „Veolia“ strategija, kurios tikslas Prancūzijoje bei šalyse, kuriose „Veolia“ vykdo savo veiklą, siūlyti savivaldos  bendruomenėms savo didžiulę patirtį ir tvarios plėtros bei ekologinės transformacijos sprendimus. 

Taškentas yra Uzbekistano Respublikos sostinė, didžiausias šalies miestas, turintis daugiau kaip 2,5 milijono gyventojų. Taškentui priklauso didžiausia šalyje centrinio  šildymo sistema, tiekianti šilumą ir karštą vandenį 1,2 milijonui gyventojų, t. y. beveik pusei miestiečių. Šilumos tiekimo tinklo ilgis mieste yra net 1 926 km, iš kurių 73 % pakloti po žeme. 

Tai yra pirmas tokios apimties viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės principais pagrįstas projektas Uzbekistane. 

Per sutarties laikotarpį „Veolia“ bus atsakinga už:

  • centrinio šildymo sistemos ir karšto vandens infrastruktūros valdymą, energijos gamybą ir tiekimą vartotojams;
  • esamos šildymo sistemos ir karšto vandens infrastruktūros techninį vertinimą;
  • virš vieno milijardo eurų viešųjų investicijų programos įgyvendinimą;
  • projektų valdymo paslaugų teikimą.

Taip pat, per pirmus dvejus sutarties metus Veolia užsibrėžė tikslą įgyvendinti pilotinį projektą, skirtą atnaujinti šildymo sistemas dviejose Uzbekijos sostinės rajonuose. Įgyvendinus pilotinį projektą, startuos ambicinga viso miesto šilumos ūkio modernizavimo programa. 

"Tokia sėkmė Taškente yra pirmas žingsnis kompanijai „Veolia“ Uzbekistane. Savivaldybių miestų ir miestelių centrinio šildymo sistemų valdymas yra viena iš  pagrindinių mūsų veiklos sričių Centrinėje ir Rytų Europoje. Džiaugiuosi, kad šiandien mes teikiame šias paslaugas naujai sostinei šiame naujame Veolia kompanijai strateginiame regione“ - sako Antoine Frerot, kompanijos „Veolia“ pirmininkas ir generalinis direktorius.

 

 


Grįžti į naujienas