„LITESKO“ mažina oro taršą Marijampolėje


2023-04-14

Šilumos energiją tiekianti bendrovė „LITESKO“ įgyvendino dar vieną švarios energijos projektą Marijampolės savivaldybėje. Miesto katilinėje bendrovė biokuro garo katilui įrengė elektrostatinį filtrą, kuris efektyviai išvalys į aplinką išmetamus dūmus nuo kietųjų dalelių. Tai leis dar šiais metais pasiekti, kad kietųjų dalelių rodiklis atitiktų naujas taršos normas, kurios įsigalios tik 2025 metais.

 „Šis projektas – nuoseklus ir kryptingas mūsų veiklos rezultatas – siekis mažinti neigiamą poveikį aplinkai ir prisidėti prie švarios energetikos. Pradėjus naudoti modernų elektrostatinį filtrą, dūmų valymo efektyvumas pasieks 98 proc., o į orą išmetamų kietųjų dalelių kiekis sumažės daugiau nei 12 kartų – iki 30 mg/Nm³. Iki šiol kietųjų dalelių koncentracija dūmuose vidutiniškai siekė iki 400 mg/Nm³“ – pasakoja „LITESKO“ generalinis direktorius Robertas Čepaitis.

Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda džiaugiasi, kad bendrovė daro tinkamus žingsnius ir pritraukia reikšmingas investicijas, kurios sudarys sąlygas aukščiausius aplinkosauginius standartus atitinkančio šilumos ūkio vystymui: „Savivaldybės taryba palaikė projekto įgyvendinimo idėją ir supranta, kad artėjant nuomos pabaigai yra naudinga ir svarbu tai, kad, kai ateis laikas, į savo rankas galėsime perimti modernų, šiuolaikišką ir tinkamai sutvarkytą šilumos ūkį“.

Į šį projektą „LITESKO“ investavo 600 tūkst. eurų. Dar 200 tūkst. eurų skyrė Aplinkos projektų valdymo agentūra iš Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo. Bendra projekto vertė siekia 800 tūkst. eurų. Projekto rangos darbus atliko UAB „Remanas“.

„Elektrostatinis filtras ne tik pagerins oro kokybę mieste. Įdiegus šią modernią technologiją, išaugs kondensacinio ekonomaizerio darbo patikimumas, efektyvumas bei jo naudojimo laikas. Dėl to ekonomaizeryje atgausime daugiau šilumos, kuri su dūmais išmetama į aplinką, o tai reiškia, kad energijai gaminti reikės mažiau biokuro.“ – sako „LITESKO“ filialo „Marijampolės šiluma“ direktorius Juozas Bartaškevičius.

Bendrovė nuo 2000 metų ilgalaikės nuomos sutarties pagrindu valdo Marijampolės miesto šilumos ūkį. Nuo savo veiklos pradžios bendrovė prioritetą teikia aplinkosaugai ir tvariam energijos išteklių naudojimui. Šis projektas yra dar vienas bendrovės žingsnis įtvirtinant miesto šilumos ūkio žaliąją transformaciją.

„LITESKO“ teikia šilumą ir karštą vandenį Marijampolės, Kelmės, Telšių, Biržų ir Druskininkų savivaldybėse. Bendrovė priklauso vienai didžiausių pasaulyje energijos paslaugų kompanijų grupei „Veolia“.


Grįžti į naujienas