Daugiabučio gyvenamojo namo auditas


Išnagrinėjus paprastas ir pigias šilumos taupymo priemones, būtina paminėti brangiausias - pastato, rūsio sienų ir stogo šiltinimą. Jų atsipirkimo laikotarpis skaičiuojamas jau ne metais, o dešimtmečiais, tačiau jų įgyvendinimas taip pat yra efektyvus. Pastogės grindų apšiltinimas mažaaukščiuose namuose sutaupo iki 10 proc. šilumos. Aklinų galinių sienų apšiltinimas iš vidaus, ypač jei tai atlikti gali buto savininkas, leidžia sutaupyti iki 16 proc.

Auditas - pirmasis žingsnis link renovacijos

Gyventojams, supratusiems šilumos taupymo priemonių įdiegimo naudą ir ketinantiems atnaujinti namo vidaus šilumos ūkį bei pastato konstrukcijas, dažnai kyla klausimas - nuo ko pradėti. Atsakymas vienintelis - būtina atlikti namo auditą. Specializuotų firmų specialistai atlieka detalų daugiabučio gyvenamojo namo efektyvaus šilumos panaudojimo įvertinimą, o pagal jo išvadas bei pasiūlymus, taip pat pagal gyventojų pageidavimus bei finansines galimybes, paruošia renovacijos projektą.

Paskolos palankiomis sąlygomis

Gyvenamųjų namų savininkų bendrijos šiam projektui įgyvendinti turi galimybių palankiomis sąlygomis gauti paskolas iš Būsto kreditavimo fondo ir kitų finansinių institucijų, remiančių šilumos taupymo projektus, todėl joms nereikia iš karto mokėti visos sumos.